Festyn całej RODZINY

“Mama, tata i ja” pod taką nazwą w ubiegłą niedzielę po 16:00 wystartował rodzinny festyn, zorganizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Żędowickich, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Żędowicach, oraz sołtysa z radą sołecką naszej wsi. Organizatorzy zadbali oto aby każdy znalazł coś dla siebie. Były zawody rodzinne, mecz Ojcowie kontra synowie, trzeba w tym miejscu zaznaczyć że wygrały głowy rodzin. O miłą atmosferę zadbała Żędowicka orkiestra oraz chór parafialny.

Dla bardziej aktywnych Ewelina Pankiewicz poprowadziła pokaz zumby. Dzieci do zabaw i ruchu zachęcała przez ponad 3 godziny pszczółka Maja. Nie zabrakło dmuchanych atrakcji, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników.

Stowarzyszenie Kobiet Żędowickich nie zapomniało o naszych brzuchach, Panie przygotowały ciasta, placki i pyszny domowy żur, pyszności rozeszły się w mgnieniu oka. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Żędowicach oferowało kiełbasę, bądź śląskiego “krupnioka” z rożna. Swój punkt na festynie miała także służba medyczna, która zademonstrowała udzielenie pierwszej pomocy.

Panie z stacji Caritas Żędowice, także chętnie poświęciły swój wolny czas mierząc ciśnienie i poziom cukru. Chętni mogli uzupełnić ankietę na temat pielęgniarstwa rodzinnego.
O bezpieczeństwo podczas imprezy zadbali nasi ochotnicy z Straży Pożarnej.
Trzeba także wspomnieć o wielkim zainteresowaniu mieszkańców nie tylko Żędowic, ale także okolicznych miejscowości.

Wesoła zabawa trwała do zmierzchu i pozostawiła w pamięci uczestników niezapomniane wrażenia.

Stowarzyszenie Kobiet Żędowickich dziękuje współorganizatorom czyli: Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły w Żędowicach, Radzie Rodziców, Sołtysowi oraz Radzie Sołeckiej, za włączenie się w organizację festynu rodzinnego, a mieszkańcom za przybycie i kulturalną zabawę.

Pani Edyta Koj – Przewodnicząca
Stowarzyszenia Kobiet Żędowickich.